סה"כ פורסמו: 7357 מאמרים
שם משתמש: סיסמה:
זכור אותי
שכחת סיסמה? | הרשמה
17/07/2024 | 19:36

רוכשים טלפון חכם? המתכון המושלם לקנייה חכמה כזו שתמנע מכם להפסיד כסף

גרסה להדפסה
רוכשים טלפון חכם? המתכון המושלם לקנייה חכמה כזו שתמנע מכם להפסיד כסף ציון המאמר: 5.00/5 2 הצבעות

 משפחה ממוצעת של 4 נפשות 2 הורים + 2 ילדים עד גיל 14 מוציאים בשנה כ 11600 שח בשנה והיד עוד נטויה במיוחד כשבכל בעיה בטלפון זורקים אותו ורצים לרכוש אחד חדש.


מזמן נכנענו לתפיסה השגויה שהושתלה בתת המודע שלנו כמעט בלי שנרגיש, כעבור שנה עד שנתיים הטלפון מאבד רלוונטיות עברנו מהסיבות הלא נכונות שמקרינה דווקא אותה הסביבה שאמורה לתמוך בנו.


לאחר 12 שנים בתחום הסלולר נחשפתי היטב להשפעה וללחץ הסמוי שסוגר עלינו בכל מקום בין החברים, המשפחה, שלטי חוצות או בעבודה, "הדחיפה" התמידית לרכוש/להחליף/לשדרג לטלפון חכם חדש שמושק בכל שנה ברור לי ועדיין אני מתקשה לנתח את הסיבות מדוע משתמשים ממשיכים לרכוש בתדירות גבוה טלפונים חכמים רק בגלל תקלות זעירות שניתן לתקנן בקלות במעבדה, ולא פחות תמוהה ממשיכים לרכוש טלפונים מיצרניות שכשלו באספקטים רבים דגם אחרי דגם, אולי זה המחיר הזול? או הפרסומים המנופחים...


כמעט בכל הפעמים בהם אנו יוצאים למסע קניות מכל סוג שהוא אנו שוכחים את ההשפעה הסמויה, הרי אם יכריחו וילחצו אותנו לרכוש מוצר נירתע מיד במחשבה שמשהו לא בסדר כאן אבל עיצוב החנות התאורה המבצעים וגם החיוך של המוכרת נעימים יותר, מגישים לנו את "הלחץ לקנות" במסווה של תפאורה, משכיחים מאתנו שהם רוצים רק את כספנו ותו לא, כל אלו קיימים למטרה אחת שנקנה.


גם חברות הסלולר פועלות באופן דומה ואינם חוסכים באמצעים בכדי שנרכוש בכל שנה את הדגם החדש אך נשאלת השאלה האם באמת אתם זקוקים לטלפון חדש? או שהמסך השבור מצדיק רכישה של טלפון חדש? או שזה הזמן להתחדש כי יצא דגם חדש, הדגם הטוב בעולם?


אגלה לכם סוד, רוב חוות הדעת, ההשקות והמפרטים שאתם פוגשים ברשת מוצגים בפניכם כשיא האמינות לקלוע לרעיון שתשכנעו את עצמכם לקנות, אותם מפרסמים הם לא יותר מפרסומת סמויה שנרכשה ע"י אותן חברות.


במקרים אחרים נתקלתי בחברות שדואגות שהתיקון יהיה כל כך לא משתלם ביחס לשווי הטלפון שהלקוח רץ לרכוש מכשיר חדש, זה קורה המון בכל פעם שהטלפון נשבר צריך לתקן את התצוגה באלפי שקלים כמעט חצי מעלות המכשיר.


 

המחיר כן קובע?


כיום כל הטלפונים נותנים את אותו המענה בכל הפלטפורמות, לא תמצאו מכשיר סלולר שלא ניתן לשמוע בו מוזיקה או להוריד את אפליקצייתWAZE  אולם יש הבדל מהותי בתהליך היצור והחומרה שמשפיע על עמידות הטלפון וזה בדיוק הפרמטר שעושה את כל ההבדל בין טלפון חכם מוצלח שישרת אותכם לאורך זמן למכשיר שאורך החיים הממוצע שלו עומד על שנתיים.


הצד החשוב ביותר לפני הרכישה להתאים בין המשתמש לטלפון, המחשבה שילד בן 13 יסתובב על אופניים חשמליים במהירות של 50 קמ"ש, ביד אחת אוחז את הכידון וביד השנייה אייפון חדש בשווי 4000 שקלים ממש לא משרת את הצרכים.


מה יקרה כשתזדקקו להחליף סוללה? או לתקן את המסך? במידה והטלפון שרכשתם נחשב לעמיד והשוק שלו חזק מחיר החלקים המקוריים יהיה גבוה.


נקודה נוספת חשובה אתם מכירים את עצמכם הכי טוב, אם כל מה שאתם מחזיקים ביד נוטה לפגוש את הרצפה דאגו לרכוש כיסוי איכותי, כשאני אומר איכותי אני מתכוון לכיסוי שעלותו מעל 200 שקלים לפחות, מי שחושב שמגן טלפון שעולה 49.90 ש"ח יעשה את העבודה ויחסוך לכם כאב ראש טועה בגדול.


מה שזול עולה ביוקר! בשנים האחרונות עלו לכותרות מכשירים סינים במחירים מצחיקים עד כדי מגוחכים, רצוי לקחת בחשבון שאם אתם מצפים שתוכלו להשתמש בטלפונים אלו מעל לשנה עד שנתיים טועה.


הטלפונים הזולים לא מחזיקים מעמד, כשתתרחש תקלה לא תמצאו מי שייתן לכם שירות ובאופן קבוע תמצאו את עצמכם מבזבזים את זמנכם בכל שנה מתאכזבים ושוב מחפשים מציאה שגם היא תתברר כרכישה כושלת.


למה אני אומר את הדברים האלו, רמת הפיתוח ובקרת האיכות נקבעות על היצרן ברף מסוים, כשהיצרן מעוניין לשווק טלפון זול כך גם רמת הפיתוח והייצור של החומרים יהיה פחות איכותי, בקרת האיכות בתהליך היצור עולה ליצרן לעתים יותר מהיצור ולכן קובעים רף נמוך לבקרת האיכות ואז לאחר שהטלפון פתאום מת לכם תבינו למה.מה יקרה כשהטלפון יזדקק לתיקון במעבדה?


באופן רציונלי כשאנו פונים לרכוש רכב תמיד נניח דגש על אמינות ועמידות המכלולים של היצרנים הטובים ביותר ולכך תהיה חשיבות מכרעת על ההחלטה החשובה, מאידך כשאתם פונים לחפש טלפון חכם חדש תבחנו את המהירות כמה המצלמה טובה וכו', עמידות ואמינות לא משחקים תפקיד כשבכל שנה מפתים אותכם עם טלפון חדש.


תוכלו להיעזר במאגר התקלות הבא:
 

לא פלא.. כשיצרניות הסלולר דוחקים בכם לרכוש בכל שנה דגם "חדש"(שגם ככה תחליפו בשנה הבאה), אם אתם שואלים אותי אין שום חידושים מהותיים מלבד ההרגשה הזמנית שייתן לכם המכשיר "שאתם חשובים ומיוחדים" והדחף שמתעלה על כל רציונול שידכם אוחזת בטלפון הכי חדש, שיא ההתלהבות שעוברת לאחר שבוע ממש אחיזת עיניים לשמה.


גם יצרני טלוויזיות משווקות בכל שנה עשרות דגמים חדשים ואתם לא רצים לרכוש אותם, מה עם המקרר בביתכם גם אותו אתם מחליפים בכל שנה?


למחיר וליצרן יש קשר מובהק המשליך על אמינות הטלפון ועמידותו, ככל שהטלפון החכם יהיה מוכר יותר ויקר יותר כך תוכלו למצוא מעבדה שתתקן אותו.


בנוסף גם התקלות שפוקדות את מכשירי הטלפון החכמים הזולים לרוב אינן ניתנות לתיקון במעבדה.כיצד לבחור באמת טלפון חכם איכותי ועמיד?


שימו לב שטלפונים עמידים שומרים על מחיר שוק יד 2 גבוה משאר המתחרים, אייפון שומר על מחיר שוק גבוה בהרבה הדרישה למכשיר האייפון גבוהה, גם התקלות והתיקונים באייפון נפוצים מאד וניתן לקבל שירות כמעט בכל מעבדה.
  1. מחיר – המחיר שאתם רוכשים טלפון משפיע באופן ישיר על איכותו. חברה שמשקיע בפיתוח וביצור טלפון עמין וחזק תשקיע בפיתוח ולכן הטלפון חזק יותר בעל רכיבים עמידים יותר.

  2. שימוש – הטלפון מיועד לנער או לבעל מקצוע כגון מהנדס, מעצב, צלם שזקוק למסך גדול ואלמנטים ספציפים נוספים שנותנים ערך לרכישת המכשיר.

  3. אורך חיים – שימו לב מסביבכם אלו אנשים קרובים משתמשים באותו המכשיר לזמן הארוך ביותר. מכשירי אפל ידועים באורך חיים ארוך יותר השקעה ביחס לתמורה בהחלט משתלמים.

  4. תיקונים – חפשו ברשת סקירות באתרים ותגובות בפורמים הקשורות לתקלות בדגמים מסויימים.

  5. אחריות – רכשו מכשירים שהאחריות שלהם ניתנת בארץ, עדיף לשלם קצת יותר ולקבל אחריות מיבואן רשמי(יש יבואנים רבים רק הרשמי נותן לכם אחריות יצרן בארץ).


לתקן או לרכוש חדש?


לא פעם נתקלתי בלקוח שהעדיף לרכוש טלפון חדש במקום לתקן את הקיים, ההעדפה לרכוש חדש ולא לתקן נובעת בעיקר בגלל שמוציאים בכל שנה דגם חדש והסיבה השנייה עלות התיקון מגיעה ליותר מ 50% משווי המכשיר.


גם במקרים בהם עלות התיקון גבוהה ביחס לעלות המכשיר התיקון משתלם יותר, המחשבה שהטלפון שרכשתם לפני כשנתיים כבר לא רלוונטי להיום מוטעת לחלוטין, אני פוגש עשרות מכשירי סלולר ביום וההבדלים בין מכשיר שיוצר לפני 3 שנים ויכול לשרת אותנו עוד 3 שנים לעומת רכישת מכשיר חדש באלפי שקלים המכיל טכנולוגיה חדשה שלא הגיעה לשיאה מבחינת פיתוח טומנת בחובה בעיות חדשות וגם המחיר ממש לא מצדיק את רכישתו.


נגיד שרכשתם מכשיר שעולה 4000 שקלים ואתם מצפים שיחזיק מעמד 4 שנים(בהנחה שמדובר ביצרן איכותי) כעבור שנתיים נשבר המסך ועלותו 1000 שקלים שילמתם על המכשיר 5000 שקלים.


במקום לתקן את המסך רכשתם מכשיר חדש כעבור שנתיים שעלה לכם 4000 שקלים ועוד שנתיים שהמכשיר היה אמור להחזיק שהם שווים לחצי משווי המכשיר 2000 שקלים, השקעתם 6000 שקלים וגם קיצרתם את תקופת השימוש, הניצולת של הכסף שהשקעתם ושזרקתם לפח.


חשוב לזכור שטלפונים עמידים ואמינים שומרים על ערכם, כנסו לאתר יד 2 אפשר להבין למה מוכרים אייפון 6 במחיר של 1200 שקלים, מדובר בהחזר השקעה מצוין, טלפון שנרכש ב 4000 שקלים ונמכר כעבור 4 שנים ב 1200 שקלים.


תודה לאתר Fixmart עבור עזרה בהכנת הכתבה: http://www.fixmart.co.il

תגיות:

חתונה אזרחית
חתונה אזרחית כל המידע במקום אחד     כל המידע שצריך כידי להתחתן בחתונה אזרחית בארץ או בחו”ל. כולל כל ...
מתי אפשר לבטל צוואה?
עורכי  הדין  ורד  כהן  ורענן  בר – און,  שותפים  במשרד בר – און ,  כהן ,  עורכי ...
כסאות נדנדה – מתנה מושלמת למשפחה...
כסאות נדנדה הופיעו לראושנה לפחות ממשה שידוע בשנת 1878 במילון אוקספורד, ומאז רב הנגריות באנלגיה התחילו ...
איך להוריד אחוזי שומן
איך להוריד אחוזי שומן
איך להוריד אחוזי שומן ציון המאמר: 4.34/5 441 הצבעות מה זה "אחוז שומן", ומהי
שמלות ערב לנערות
שמלות ערב לנערות
שמלות ערב לנערות ציון המאמר: 4.35/5 438 הצבעות גיל ההתבגרות זוהי התקופה היפה והזוהרת
שמלות ערב להשכרה
שמלות ערב להשכרה
שמלות ערב להשכרה ציון המאמר: 4.35/5 437 הצבעות כאשר אתן צריכות לחפש שמלה אשר
שמלות כלה וערב לחתונה
שמלות כלה וערב לחתונה
שמלות כלה וערב לחתונה ציון המאמר: 4.35/5 437 הצבעות שמלות ערב לחתונה זו בד"כ אחת מהחלטות שגורמות לנשים הרבה התלבטויות
טיפול זוגי לזוגות צעירים
טיפול זוגי לזוגות צעירים
טיפול זוגי לזוגות צעירים ציון המאמר: 4.35/5 438 הצבעות ככל הנראה כיום, השאלה בטיפול זוגי לזוגות צעירים אינה השאלה "זה
  • מאמרים דומים
  • מאמרים נוספים של fixmart
  • אודות fixmart
  • מידע נוסף

מאמרים דומים

אודות fixmart

מנהל וטכנאי טלפונים חכמים מומחה באבחון וחקר תקלות במכשירי אייפון Fixmart רחוב המעפילים 17 כפר שמריהו 099669399

מידע נוסף

מאמר זה נכתב באתר רובו - תכנים שגולשים כותבים. באפשרותך למצוא מאמרים דומים בתוך קטגוריית בנקים או על ידי צפייה בכרטיס המחבר . אם יש לך הערות, הארות באפשרותך לפנות למחבר המאמר [ fixmart ] באמצעות דוא"ל yohaiyehezkel@gmail.com
שם הכותב:
סה"כ כתב: [ 2 ] מאמרים
שווה קריאה
סרטי מתיחות
סרטי מתיחות
סרטי מתיחות ציון המאמר: 4.59/5 415 הצבעות בשנת 1978 נהרו 750 אלף ישראלים לראות את "ישראלים מצחיקים"
קרמבו
קרמבו
קרמבו ציון המאמר: 4.59/5 415 הצבעות בוא נהרוג כמה אגדות: הקרמבו לא פותח בישראל, לא גדל פה
מוזיקת הטראנס
מוזיקת הטראנס
מוזיקת הטראנס ציון המאמר: 4.59/5 415 הצבעות איך אומרים "קרחנה" באנגלית? יש איזה ביטוי חמוד – "גואינג
מכונית סובארו
מכונית סובארו
מכונית סובארו ציון המאמר: 4.59/5 419 הצבעות בשנות ה-80 לכל ישראלי שני הייתה סובארו. כולם אומרו שזה
תרבות הצריכה בישראל
תרבות הצריכה בישראל
תרבות הצריכה בישראל ציון המאמר: 4.59/5 414 הצבעות תרבות הצריכה של רבים מאיתנו לא נובעת מצורך אמיתי

ניווט מהיר

מדורים

הכי נצפה

רובו

RSS RSS | כל הזכויות שמורות רובו תכנים שגולשים כותבים | מאמרים 2017-2011 © תוכן הכותבים מופץ ברשיון Creative Commons