סה"כ פורסמו: 7357 מאמרים
שם משתמש: סיסמה:
זכור אותי
שכחת סיסמה? | הרשמה
21/07/2024 | 06:03

צלפים במקום ויאגרה: 5 צמחים מקומיים לשיפור הבריאות

גרסה להדפסה
דרג מאמר זה
עירית גדולה עשויה להעלים יבלות, אלמוות הכסף יכול לעזור בטיפול באבנים בכליות וצלפים עוזרים בשיפור כוח הגברא. חוקר הצמחים נסים קריספיל מסביר איפה אפשר למצוא את צמחי המרפא שגדלים בארץ, איך הם יכולים לעזור בהעלמת כאבים ומחלות - וכיצד משתמשים בהם

צמחי מרפא מסייעים לנו להרגיש טוב יותר, והתועלות שלהם ידועות כבר אלפי שנים. איזה צמחים מתאימים לנו, איך להשתמש בהם ואיפה ניתן למצוא אותם?

1. יבלות
יבלות הן בליטות זיהומיות קטנות שנוצרות בשכבת הביניים של העור. נגיף מעורר את התאים להתרבות בקצב מהיר מהרגיל, והם נדחפים כלפי מעלה ויוצרים גוש קטן, מוצק ויבש על פני העור. ברוב המקרים היבלות אינן מטרידות ונוטים להתעלם מהן, אך לעתים הן גורמות לבעיות אסתטיות או לבעיות תפקודיות, דוגמת כאב בזמן הליכה.

הצמח שיעזור: עירית גדולה – Asphodelus ramosus
לעירית הגדולה נמצא שימוש רפואי עממי בעבר בקרב ערביי ארץ ישראל - טיפול ביבלות קשות הגדלות בין פרקי האצבעות בידיים וברגליים. שימושים רפואיים נוספים בעירית - טיפול בצהבת, באקזמה, בנפיחות ברגליים ובסדקים שבעור והפגת גזים מהבטן.

עירית גדולה. לחזור על הטיפול ביבלות 3 פעמים ביום

איפה אפשר למצוא אותו?
הצמח נפוץ בשטחים פתוחים בחבל הים תיכוני וחודר גם לאזורים המדבריים של הארץ.

אופן השימוש
מוציאים מתוך הקרקע כמה "אצבעות" שורש, רוחצים היטב במים, מקלפים את הקליפה החומה וכותשים לדייסה. את הדייסה מורחים על היבלת וחובשים בתחבושת בד. יש לחזור על הטיפול 3 פעמים ביום במשך חודש.

2. עור מבוקע וקשה, פטריות ברגליים
עור כף הרגל נוטה להיסדק ולהתייבש. בנוסף לכך, פטרייה המצויה לעתים בסביבה החשוכה והחמימה של הנעליים או במקומות ציבוריים קהילתיים כמו בריכות שחייה, חדרי הלבשה ומלתחות פוגעת בכפות הרגליים. ייבוש וניגוב בלתי מספקים מעודדים את התפתחות הפטרייה.

הצמח שיעזור: ארכובית שבטבטית - Polygonum equistiforme
הצמח מקובל מאוד לטיפול בהרעלות קיבה קשות, כאבי בטן, צרבת, שלשולים, פצעי שפתיים, עור קשה ומבוקע, דימום חניכיים וחסימות בדרכי השתן.

איפה אפשר למצוא אותו? הצמח נפוץ בשטחים פתוחים בחבל הים תיכוני וחודר גם לאזורים המדבריים של הארץ.

אופן השימוש
קוטפים עלים וגבעולים רכים של ארכובית ומועכים אותם במעבד מזון ביתי בתערובת עם שמן זית עד לקבלת משחה סמיכה. את המשחה ניתן לשמור בצנצנת זכוכית אטומה לאוויר ולאחסן בקירור. מורחים את המשחה על עור יבש וסדוק בעקב כף הרגל, באזורים בכף הרגל בהם התפתחה פטרייה ובכפות הידיים.

3. אבנים בכליות
לכליות תפקיד מרכזי בגופנו. הן מסייעות בסילוק חומרי פסולת ועודפי נוזלים מן הגוף, מסננות את הדם ומפקחות על רמת החומציות של הגוף. אבנים בכליות נוצרות מגבישים קטנים המצויים בשתן ושוקעים בכליות. גודל האבנים יכול לנוע בין גרגר של חול לכדור פינג-פונג. תזוזה של האבן בדרכי השתן עלולה לגרום לחסימה או לגירוי סביבתי שבעקבותיהם מופיע כאב פתאומי באזור המותניים, עם או בלי הקרנה לשיפולי הבטן והמפשעות.

הצמח שיעזור: אלמוות הכסף – Paronychia argentea
הופעתו המכסיפה של הצמח וכושרו לשמור על צורתו הקנו לו את השם "אלמוות הכסף". שמו הערבי של הצמח הוא "ריג'ל אלחמאמה" – רגלי היונה. ברפואה העממית של הערבים בארץ ישראל קשרו לו כתרים בתחום הטיפול בעצירות בדרכי השתן ובאבנים בכליות, ואכן הוא מוכיח את עצמו ביעילות רבה.

איפה אפשר למצוא אותו? אלמוות הכסף מצוי בעיקר בבתי גידול סלעיים אך גם בשדות בור ובין חלקות מעובדות.

אופן השימוש
קוטפים חופן עלים, גבעולים ותפרחות – יבשים או ירוקים – ומבשלים בליטר מים כחצי שעה. מסננים, מקררים ושותים כתה 5-4 כוסות ביום.
אפשר להכין כמות גדולה של מרתח ולשמור אותה בקירור במכל פלסטיק. תמיסה זו טעימה ואין לה טעמי לוואי. משך הטיפול – כשבועיים עד חודש. הקלה ושיפור מורגשים כבר בשלבים הראשונים של הטיפול.

4. אין אונות
אין אונות היא קושי להגיע לזקפה מלאה או לשמור עליה עד הגעה לסיפוק. בעיית האין אונות פוגעת בכרבע מהגברים בארץ עד גיל 65 ועדיין לא נמצאו תרופה או טיפול הפותרים אותה. חשוב לדעת שלויאגרה ולתרופות דומות המביאות לזקפה משופרת נלוות תופעות כמו כאב ראש קל, סומק, ירידה קלה בלחץ הדם, גודש באף, תחושת סחרחורת, חולשה קלה ואף בחילה.

הצמח שיעזור: צלף קוצני – Capparis spinosa
הצלף נזכר בתנ"ך בשם חנון בן צלף. ניצני הפרחים הסגורים נכבשים במלח או בחומץ ומקובלים כתבלין פיקנטי לתיבול סלטים, אורז, גבינות, מאכלי ים ובמיוחד בצירוף עם אנשובי. הפלאחים הערבים נוהגים לתבל את ה"ראייב" – הרוויון המסורתי - בתימורות צלף.

גודש האבקנים וצורת הפרי הפכו את הצמח לסממן המעורר תאווה מינית. לא בכדי משמרים הפלאחים הערביים עד היום את מנהג השימוש בפרי להגברת כוח הגברא, נוסף לשימוש בו כתרופה לטיפול בליקויי שמיעה, בשיגרון, בפצעים פתוחים ומזוהמים, בסוכרת, בכאב שיניים ובמחלות חזה.

איפה אפשר למצוא אותו? הצלף גדל באזורים הים תיכוניים וכן בשולי בקעת הירדן, במדבר יהודה, בנגב ובערבה. בתי גידולו: קירות, מצוקים, גדרות, ערמות אבנים וקרקעות דלות.

אופן השימוש
קוטפים את פירותיו המבשילים בחודשים יולי–ספטמבר. חוצים אותם לשניים באמצעות סכין ומשרים אותם לפרק זמן של שבועיים ביין מתוק (10 פירות לליטר יין). שותים מהמשקה כוסית אחת או 3 כפות גדושות ביום.

5 כאבי ראש
הם תוקפים תשעים אחוז מהאוכלוסייה. הם חדים, הולמים במצח, באחורי הראש ובצוואר ופוגעים קשות בכושר התפקוד שלנו. עדיין לא נמצא מזור לכאבי ראש למעט תרופות המשככות את הכאב.

הסיבות השכיחות ביותר להופעתם של כאבי ראש הן מתח, חרדה, חוסר או עודף שינה, צריכה מופרזת של אלכוהול, ריכוז ממושך, מאמץ יתר של העיניים, חלל בלתי מאוורר, סביבה רועשת, דלקת במערות האף (סינוסיטיס), דלקת של האוזן התיכונה ואכילה מופרזת.

הצמח שיעזור: חרצית עטורה – Chrysanthemum coronarium
מקור השם "חרצית" ב"חרוץ", שפירושו זהב, כנאמר בזכריה ט',ג' : "ותבן צר מצור לה ותצבר – כסף כעפר וחרוץ כטיט חוצות". הכפריות הערביות נוהגות ללקט את עלי החרצית ואת תימורותיה העסיסיות ולהכין מהם סלט. ברפואה העממית הערבית היא מקובלת לשיכוך כאבים בעת המחזור וכתרופה לטיפול במיגרנה.

איפה אפשר למצוא אותו? נפוצה כמעט בכל אזורי הארץ בשדות בור , בצדי דרכים וליד מקומות ישוב .

אופן השימוש
אכילת גבעולים רעננים באביב או שתייה של תה שנחלט מפרחים יבשים עשויים למנוע התקפי מיגרנה. המינון: חצי כפית פרחים יבשים לכוס מים. יש הנוהגים להספיג תחבושת במשרה חרצית ולהניח אותה על המצח. המינון: 3 כפות גדושות של פרחים לחצי ליטר מים.

http://www.s-poten.com/Blog?id=56

 

תגיות:

מה זה ויאגרה גנרית, למי מתאים והאם יש תו...
אם נאמר שמיליוני גברים ברחבי העולם חבים תודה לויאגרה, לא נגזים. אבל אותה גלולה שפעם הייתה ...
סיאליס מידע
סיאליס הינה אחת התרופות הידועות בעולם, לטיפול בקשיי מין. נדגיש כי מדובר בתרופה שמיועדת לגברים. לנשים ...
טעימות לתינוקות ומזונות משלימים...
שנת החיים הראשונה של הקטנטנים היא שנה של גדילה מואצת ושינויים מהותיים מבחינת הצרכים התזונתיים. בשנה ...
איך להוריד אחוזי שומן
איך להוריד אחוזי שומן
איך להוריד אחוזי שומן ציון המאמר: 4.34/5 441 הצבעות מה זה "אחוז שומן", ומהי
שמלות ערב לנערות
שמלות ערב לנערות
שמלות ערב לנערות ציון המאמר: 4.35/5 438 הצבעות גיל ההתבגרות זוהי התקופה היפה והזוהרת
שמלות ערב להשכרה
שמלות ערב להשכרה
שמלות ערב להשכרה ציון המאמר: 4.35/5 437 הצבעות כאשר אתן צריכות לחפש שמלה אשר
שמלות כלה וערב לחתונה
שמלות כלה וערב לחתונה
שמלות כלה וערב לחתונה ציון המאמר: 4.35/5 437 הצבעות שמלות ערב לחתונה זו בד"כ אחת מהחלטות שגורמות לנשים הרבה התלבטויות
טיפול זוגי לזוגות צעירים
טיפול זוגי לזוגות צעירים
טיפול זוגי לזוגות צעירים ציון המאמר: 4.35/5 438 הצבעות ככל הנראה כיום, השאלה בטיפול זוגי לזוגות צעירים אינה השאלה "זה
  • מאמרים דומים
  • מאמרים נוספים של mypartners
  • אודות mypartners
  • מידע נוסף

מאמרים דומים

מאמרים נוספים של mypartners

אודות mypartners

לא סופק מידע נוסף.

מידע נוסף

מאמר זה נכתב באתר רובו - תכנים שגולשים כותבים. באפשרותך למצוא מאמרים דומים בתוך קטגוריית בריאות גברים ו בריאות ורפואה או על ידי צפייה בכרטיס המחבר . אם יש לך הערות, הארות באפשרותך לפנות למחבר המאמר [ mypartners ] באמצעות דוא"ל annakats14435@gmail.com
שם הכותב:
סה"כ כתב: [ 97 ] מאמרים
שווה קריאה
סרטי מתיחות
סרטי מתיחות
סרטי מתיחות ציון המאמר: 4.59/5 415 הצבעות בשנת 1978 נהרו 750 אלף ישראלים לראות את "ישראלים מצחיקים"
קרמבו
קרמבו
קרמבו ציון המאמר: 4.59/5 415 הצבעות בוא נהרוג כמה אגדות: הקרמבו לא פותח בישראל, לא גדל פה
מוזיקת הטראנס
מוזיקת הטראנס
מוזיקת הטראנס ציון המאמר: 4.59/5 415 הצבעות איך אומרים "קרחנה" באנגלית? יש איזה ביטוי חמוד – "גואינג
מכונית סובארו
מכונית סובארו
מכונית סובארו ציון המאמר: 4.59/5 419 הצבעות בשנות ה-80 לכל ישראלי שני הייתה סובארו. כולם אומרו שזה
תרבות הצריכה בישראל
תרבות הצריכה בישראל
תרבות הצריכה בישראל ציון המאמר: 4.59/5 414 הצבעות תרבות הצריכה של רבים מאיתנו לא נובעת מצורך אמיתי

ניווט מהיר

מדורים

הכי נצפה

רובו

RSS RSS | כל הזכויות שמורות רובו תכנים שגולשים כותבים | מאמרים 2017-2011 © תוכן הכותבים מופץ ברשיון Creative Commons