סה"כ פורסמו: 7357 מאמרים
שם משתמש: סיסמה:
זכור אותי
שכחת סיסמה? | הרשמה
08/12/2023 | 22:30

צבע לחדרי ילדים – איך בוחרים צבע חדרי ילדים ?

גרסה להדפסה
דרג מאמר זה
אחד החדרים הכי מהנים לעיצוב בבית הוא חדר הילדים. זה חדר שבו הגמישות העיצובית שלנו היא רבה וכשזה נוגע לצבעים בכלל אפשר להתפרע. חדר ילדים צריך לשדר שמחה ותמימות וליצור אווירה נוחה לילד שתאפשר לו לשחק, ללמוד, לישון ולנוח. הצבע צריך למלא פה פונקציות רבות. בחירת צבע חדרי ילדים צריך להתאים גם לאופי של הילד כך שאנחנו מוצאים עצמנו מסתכלים על קשת רחבה של צבעים במניפה ולא יודעים מה לבחור. אז איך עושים את זה?

על חדרי תינוקות וחדרי ילדים


אחד השיקולים שצריך לקחת בחשבון כשמעצבים צבע חדרי ילדים הוא הגיל של הילד. הצבע שנבחר לתינוק שלנו, לילד הצעיר או לנער מתבגר לא יהיו זהים זה לזה. כשאנחנו מדברים על חדרי ילדים אנחנו מתכוונים לרוב לתינוקות מגיל 0 ועד 4 וחדרי ילדים מגיל 4 ועד גיל ההתבגרות.

 • חדרי תינוקות - כשזה נוגע לחדרי תינוקות ניקח בחשבון שלא נוכל לשאול את התינוק איזה צבע מועדף עליו כפי שנוכל לעשות בהמשך חייו ועל כן הבחירה מוטלת עלינו, ההורים, לחלוטין. הסביבה שהתינוק שוהה בה מאוד משפיעה עליו ועל כן עיצוב פנים של חדר תינוקות הוא חשוב ועל אחת כמה וכמה בבחירת הצבע הנכון. לא נבחר בצבעים חזקים מדי לצביעת חדר תינוקות שעלולים ליצור אצלו תחושות אמביוולנטיות – חרדה, פחד, היפראקטיביות וכו'. נרצה לבחור בצבע מתון ונעים שמשדר רוגע ושלווה ועל כן הבחירה בצבעי פסטל היא מובנת מאוד – גווני ורוד, תכלת וירוק פופולאריים מאוד. אך בימינו ניתן לחרוג מהנורמה העיצובית של חדר תינוקות וליצור עיצוב בוגר יותר לחדר תינוקות על ידי שימוש בצבע כמו חום בהיר וצביעת החדר בחלוקה שונה שתיצור את אותו מראה רך וילדותי. למשל, נוכל לצבוע חצי קיר, לאתר את קירות החדר בפסים וכו'. שימוש בטפטים ושבלונות גם הוא מצוי פעמים רבות בחדרי תינוקות וניתן ליצור איתו דוגמאות מעניינות לעיצוב החדר.

 • חדרי ילדים – צבע חדרי ילדים יהיה שונה מצבע חדרי תינוקות. הדבר הראשון שמבדיל ביניהם הוא שאנו יכולים לשאול את הילד לעדיפות הצבע שהוא רוצה ובכך ליצור חדר עם מראה ואופי אישי של הילד, כך שהוא מרגיש שהוא לקח חלק במשימה. מעבר לכך, המשחק בצבעים כבר לא מסתכם בגוונים רכים ונעימים. נוכל לצבוע קיר שלם בחדר בצבע חזק ועז כמו כתום, צהוב או אפילו גווני אדום. נוכל להוסיף טפטים מעניינים שיעניקו לחדר עיצוב חדש. כך למשל ניתן לבחור טפט עם יכולות מגנטיות כך שהקיר כולו הופך לפינת היצירה האישית של הילד.


צבעי בקריות לצביעת דירה או חדר ילדים

איזה צבע חדרי ילדים יש ועל פי מה נבחר?


לאחר שהבדלנו בין האופי של חדר תינוקות לחדר ילדים נוכל לגשת למלאכת בחירת הצבע עצמו. כל צבע משדר תחושה, רגש ואווירה אחרת מהאחר. אינספור תיאוריות ותורות נבנו על עולם הצבעים וחוקרות כיצד כל צבע משפיע על חיי היום יום שלנו. הילד שלנו יבלה שעות רבות בחדר שלו כך שבחירת הצבע צריכה להיות מתאימה לו ולהשרות את האווירה שאנחנו מחפשים. נפרט להלן מספר גוונים מובילים בתחום צביעת חדרי ילדים והשפעתם:

 • גווני כחול – גווני כחול בהירים מסייעים לנו להגדיל את החלל. מכיוון שכחול הוא צבע קר יחסית נרצה לאזן אותו עם גוונים כהים יותר כגון כתום וצהוב. גווני כחול בהיר משדרים רוגע ומתאימים לילד היפראקטיבי למשל.

 • גווני ירוק – גם ירוק הוא צבע שמחקרים מראים כי יש לו השפעות מרגיעות. גם במקרה זה נרצה לאזן אותו עם צבע חי וחם יותר שכן הוא יחסית קר. גווני ירוק יסייעו לנו להרחיב את אשליית גודל החלל בחדר ולהביא את הטבע לפנים הבית.

 • סגול – הסגול הופך להיות צבע פופולארי יותר ויותר בחדרי ילדים. הוא מסמל יצירתיות ורבים מקשרים אותו לרוחניות. הוא מאוד דומיננטי ועל כן רצוי להשתמש בו בטוב טעם שכן האפקט החיובי שלו יכול להיות מופחת אם הוא משתלט על כל החדר ואף להוביל להרגשה ירודה ודיכאונית יותר. שילוב הסגול עם צבעים קרים יותר כמו צהוב יכול להיות מושלם לחדר ילדים.

 • צהוב – הצבע הצהוב משדר לנו שמחה, עליזות. נשתמש בו בחדרים שבהם אור השמש לא מספק. צהוב מגיע במגוון רחב של גוונים, חלקם עדינים יותר וחלקם גסים יותר. הבחירה צריכה להיעשות תוך שיקול דעת והתחשבות באופי הילד תוך איזון עם צבעים אחרים.

 • אדום – אחד הצבעים הדומיננטיים ביותר בקשת הצבעים. משדר תשוקה, כוח וביטחון. הצבע אדום מעורר את המוח ויכול להיות בעל השפעה חיובית על ילדכם. בחדרי תינוקות לא רצוי להשתמש באדום כיוון והוא חזק ודומיננטי מדי ויכול ליצור השפעות שליליות על התינוק הרך. אם מדובר בילד גדול יותר נוכל לעטר חלקים מסוימים בקיר עם צבע דומיננטי זה.

 • כתום – הכתום משלב הן תכונות של הצהוב והן של האדום, שכן הוא תוצאה של ערבוב ושניהם. מצד אחד חום ותשוקה ומצד אחר שמחה וששון. גם הכתום הוא מאוד דומיננטי ורצוי או לבחור בגוון פסטלי שלו או לצבוע אותו בגוון חזק על קיר אחד בלבד. ניתן לשלב גם אלמנטים של כתום בחדר ילדים באמצעות שבלונות.

 • ורוד – הורוד מסמל עדינות וכנראה בגלל זה הפך בסטיגמה המקובלת ל"צבע של בנות". גווני ורוד רכים הם בחירה נהדרת אך אם אתם רוצים לחשוב קצת מחוץ לקופסא וליצור עיצוב מקורי נסו לשנות את פרישת הצבע בחדר – פסים של ורוד מעורבב עם חום למשל משולבים עם פסי שמנת.

 • חום – אם בעבר חשבנו שחום הוא צבע בוגר שלא מתאים לחדר ילדים הרי שהיום ניתן ליצור עיצוב חדר ילדים ואף חדר תינוקות ילדותי ותמים עם צבעים בוגרים. החום מפיץ שלוווה, רוגע ומשחרר חרדות ועצבים. הוא יותר מאופק ובסיסי ועל כן אפשר להשתמש בו עם צבעים עזים יותר.

 • גווני לבן ושמנת – לא מעט משתמשים בצבע הלבן לעיצוב ביתם ומתוך חשש להרוס את הקו העיצובי האחיד של הבית בוחרים בו גם לחדר הילדים. צבע חדרי ילדים לבן אינה בחירה שלילית, קשת גווני הלבן מאפשרת לנו ליצור תחושות שונות ועיצובים מרהיבים. הלבן משדר אסתטיות, רעננות, טוב לב ושלווה.


לסיכום, צבעי חדר ילדים צריכים לשדר את האופי של הילד ולאפשר לו מחייה נוחה בחדרו. הבחירה צריכה להיעשות על פי גיל הילד, אם אפשר להתייעץ איתו וגן על פי האופי שלו. נסו למצוא את הצבע שמשדר את האופי של הילד בצורה הטובה ביותר. או להפך, צבע שיאזן תכונות דרסטיות של הילד – למשל בחירת צבע עז כמו כתום או אדום לילד מנומנם יותר. בהצלחה!

תגיות:

חתונה אזרחית
חתונה אזרחית כל המידע במקום אחד     כל המידע שצריך כידי להתחתן בחתונה אזרחית בארץ או בחו”ל. כולל כל ...
כסאות נדנדה – מתנה מושלמת למשפחה...
כסאות נדנדה הופיעו לראושנה לפחות ממשה שידוע בשנת 1878 במילון אוקספורד, ומאז רב הנגריות באנלגיה התחילו ...
ההרגשה המאכזבת זה לאבד מפתח לדירה...
אבדן מפתח לבית לרוב האנשים מתמודדים עם תרחישי מנעולים בחייהם לפחות פעם אחת. זהו מצב שכיח מאוד ...
איך להוריד אחוזי שומן
איך להוריד אחוזי שומן
איך להוריד אחוזי שומן ציון המאמר: 4.34/5 441 הצבעות מה זה "אחוז שומן", ומהי
שמלות ערב לנערות
שמלות ערב לנערות
שמלות ערב לנערות ציון המאמר: 4.35/5 438 הצבעות גיל ההתבגרות זוהי התקופה היפה והזוהרת
שמלות ערב להשכרה
שמלות ערב להשכרה
שמלות ערב להשכרה ציון המאמר: 4.35/5 437 הצבעות כאשר אתן צריכות לחפש שמלה אשר
שמלות כלה וערב לחתונה
שמלות כלה וערב לחתונה
שמלות כלה וערב לחתונה ציון המאמר: 4.35/5 437 הצבעות שמלות ערב לחתונה זו בד"כ אחת מהחלטות שגורמות לנשים הרבה התלבטויות
טיפול זוגי לזוגות צעירים
טיפול זוגי לזוגות צעירים
טיפול זוגי לזוגות צעירים ציון המאמר: 4.35/5 438 הצבעות ככל הנראה כיום, השאלה בטיפול זוגי לזוגות צעירים אינה השאלה "זה
 • מאמרים דומים
 • מאמרים נוספים של kiryatech
 • אודות kiryatech
 • מידע נוסף

אודות kiryatech

לא סופק מידע נוסף.

מידע נוסף

מאמר זה נכתב באתר רובו - תכנים שגולשים כותבים. באפשרותך למצוא מאמרים דומים בתוך קטגוריית בנייה ושיפוצים או על ידי צפייה בכרטיס המחבר . אם יש לך הערות, הארות באפשרותך לפנות למחבר המאמר [ kiryatech ] באמצעות דוא"ל kiryatech@gmail.com
שם הכותב:
סה"כ כתב: [ 2 ] מאמרים
שווה קריאה
סרטי מתיחות
סרטי מתיחות
סרטי מתיחות ציון המאמר: 4.59/5 415 הצבעות בשנת 1978 נהרו 750 אלף ישראלים לראות את "ישראלים מצחיקים"
קרמבו
קרמבו
קרמבו ציון המאמר: 4.59/5 415 הצבעות בוא נהרוג כמה אגדות: הקרמבו לא פותח בישראל, לא גדל פה
מוזיקת הטראנס
מוזיקת הטראנס
מוזיקת הטראנס ציון המאמר: 4.59/5 415 הצבעות איך אומרים "קרחנה" באנגלית? יש איזה ביטוי חמוד – "גואינג
מכונית סובארו
מכונית סובארו
מכונית סובארו ציון המאמר: 4.59/5 419 הצבעות בשנות ה-80 לכל ישראלי שני הייתה סובארו. כולם אומרו שזה
תרבות הצריכה בישראל
תרבות הצריכה בישראל
תרבות הצריכה בישראל ציון המאמר: 4.59/5 414 הצבעות תרבות הצריכה של רבים מאיתנו לא נובעת מצורך אמיתי

ניווט מהיר

מדורים

הכי נצפה

רובו

RSS RSS | כל הזכויות שמורות רובו תכנים שגולשים כותבים | מאמרים 2017-2011 © תוכן הכותבים מופץ ברשיון Creative Commons