סה"כ פורסמו: 7357 מאמרים
שם משתמש: סיסמה:
זכור אותי
שכחת סיסמה? | הרשמה
14/04/2024 | 03:34

המלחמה הקרה בתאי השומן

גרסה להדפסה
דרג מאמר זה
 

מדוע כתבת האופנה היפיפיה החליטה על המסת שומן בקור ומה זה אומר עלינו?


לכל אחד מאיתנו יש את האזור הזה בגוף שלא מוכן להיכנע לדיאטה ולא מתרגש משום פעילות גופנית. אותו אזור קטן-גדול שאם רק יכולנו היינו במטה קסם מקטינים אותו, מצמקים אותו, או לכל הפחות "משנים" אותו. זה בדיוק מה שעבר בראשה של כריסטינה גויאנס, הכתבת היפיפה של מגזין האופנה היוקרתי, "אל", בעודה עומדת בפתח קליניקה להצרת היקפים במנהטן, ניו יורק. עבור גויאנס, אשר מקפידה על תזונה בריאה ופעילות ספורטיבית שכוללת מרתונים ורכיבת אופניים למרחקים, היו אלה הירכיים העקשניות שלא ברירה (וגם הצמיחו רעיון נפלא לכתבה).


בנובמבר 2014, גויאנס פרסמה ב"אל" מאמר מרתק תחת הכותרת "מדוע הקפאתי את השומנים באזור הירכיים?". בקלילות עיתונאית מרשימה היא מסבירה לקוראות (והקוראים) אודות החוויה האישית שלה בהמסת שומן בקור. כעת, על מנת להבין קצת יותר על מה המהומה, עלינו להכיר את הטכניקה החדשה להצרת היקפים אשר כובשת נשים (וגברים) בכל העולם והגיעה גם לישראל - המסת שומן בטמפ' נמוכות.


רגע, מה?


המסת שומן בקור היא שיטה חדשנית ופורצת דרך של הצרת היקפים אשר התפתחה מאד בשנים האחרונות והפכה זה מכבר לאחד הנושאים המדוברים ביותר בענף האסתטיקה (בעיקר ברשתות חברתיות ובמגזינים של אופנה, קוסמטיקה ואסתטיקה). למעשה, שיטה זו מצטרפת לשיטות המוכרות של המסת שומן בלייזר, גלי רדיו, בוטי-טייט וכו'.בדומה לכל הטכניקות להצרת היקפים, גם המסת שומן בקור איננה מיועדת למטופלים אשר סובלים מעודף משקל, אלא למי שמעוניין להסיר ריכוזי שומן מאזורים ספציפיים בגוף. כלומר, אזורים אשר קשה להתמודד עמם באמצעות דרכים טבעיות כמו תזונה או פעילות ספורטיבית.
הכל התחיל בילדים שאוכלים קרטיבים


הטכניקה של המסת שומן באמצעות קור החלה עם שני רופאים אמריקאים בכירים, יוצאי אוניברסיטת הרווארד, ד"ר רוקס אנדרסון וד"ר דיטר מנסטיין. השניים הגיעו לטכנולוגיה הנ"ל לאחר היכרות עם תופעה מעניינת של אובדן שומן באזור הלחיים בקרב ילדים לאחר ליקוק קרטיבים (תופעה שהתגלתה כבר בשנות ה-60). ד"ר אנדרסון וד"ר מנסטיין הצליבו את המידע הזה עם תופעה נוספת של נשים אשר איבדו שומן באזור הירכיים לאחר רכיבה על סוסים עם רגליים חשופות ובטמפ' קרות. מכאן, נקשר הקשר שבין קור ושומנים והוצת הטריגר לפיתוח טכנולוגיה חדשנית להצרת היקפים באמצעות קור. במקביל, הרופאים האמריקאים העניקו לכך שם – קריוליפוליזיס (קריו – קור, ליפוליזיס – פירוק שומן).
המשמעות הביולוגית היא פשוטה לכאורה. תאי שומן הם תאים אשר רגישים לקור יותר מתאים אחרים כמו העצבים, הורידים, העור או השריר. בפועל, ישנה טמפ' אופטימאלית (5 מעלות צלזיוס) אשר מסוגלת להרוס את תאי השומן אך לא לפגוע בחלקים האחרים בגוף (למשל, כלי הדם והעורקים). המסת שומן בקור מבוססת על כך שניתן להקפיא את השומנים המיותרים בשכבה שבין העור והשריר ולגרום למותם של תאי השומן בתוך פרק זמן של כחודשיים עד שלושה חודשים. כאשר תאי השומן נהרסים, תאי הדם הלבנים בגוף אוספים אותם ומסלקים אותם מהמערכת (דרך השתן). לאחר מכן, תאי שומן חדשים אינם גדלים באותו האזור.


שני טיפולים וגמרנו?


נכון להיום, סדרת הטיפולים להמסת שומן בקור כוללת בדרך כלל חמישה מפגשים בהפרש של כחודש בין המפגשים. הטיפולים משתנים בהתאם למטרותיו של המטופל ונתוניו הגופניים, ומתמקדים במצבורי שומן באזורים כגון הבטן התחתונה, הבטן העליונה, הירכיים, החזה (עבור גברים), הגב ו/או הזרועות. בסופו של היום, התוצאה האופטימלית, השמדת כשישים אחוז מתאי השומן באזור הטיפול. ניתן לראות תוצאות כעבור שבועיים עד חודשיים, תלויי בנתוני המטופל וישנו שינוי נראה לעין אחרי כל טיפול. אחרי חמישה טיפולים תאי שומן שהושמדו לא יחזרו וכמות התאים השומניים לא תגדל יותר.
אחד מיתרונותיה הבולטים ביותר של הטכנולוגיה החדשה הוא השגת תוצאות במספר טיפולים מצומצם וללא כל הליך ניתוחי. כמו כן, היות שהתהליך איננו פולשני, הטיפול כמעט איננו טומן בחובו תקופת החלמה ומלבד אדמומיות מסוימת לא נלווים להמסת שומן בקור כאבים נוספים. לרוב, החזרה לשגרה היא מיידית.


לכמה זמן זה עוזר והאם המסת שומן בטמפ' נמוכה מייתרת את הצורך בניתוח?


הרס תאי שומן איננו מביא לגדילתם המחודשת של התאים באותו האזור, ועל כן המסת שומן בקור היא טיפול בעל השפעה לטווח ארוך. אמנם עובר פרק זמן מסוים ממועד הטיפול ועד שהתוצאות נראות בשטח, אך זוהי הצרת היקפים אשר נשארת עמנו לתקופה ארוכה. ניתן לעבור את הטיפול פעמים נוספות במידת הצורך.
חשוב להדגיש, המסת שומן בטמפ' נמוכה מיועדת (כמו כל טיפול להצרת היקפים) למטופלים אשר אינם סובלים מהשמנת יתר אלא מעוניינים להיפטר ממצבורי שומן שקשה עד בלתי אפשרי להתמודד עמם רק בפעילות גופנית ו/או דיאטה. לכן, במרבית המקרים, המסת שומן בקור איננה תחליף לניתוח שאיבת שומן. אולם, הסוגיה משתנה מאדם לאדם ובהתאם למטרות. כלומר, אם מצבורי השומן גדולים והמטופל סובל גם מעודפי עור, המסת שומן בקור לא תייתר ניתוח שאיבת שומן אלא רק תסייע באופן חלקי. ככל שהמטרה היא הצרת היקפים בלבד, הטכנולוגיה החדשה מתבררת אט אט בתור הפתרון הקר, החם ביותר בשוק.


המאמר נכתב על ידי ד"ר אנה לייקין.

תגיות:

חתונה אזרחית
חתונה אזרחית כל המידע במקום אחד     כל המידע שצריך כידי להתחתן בחתונה אזרחית בארץ או בחו”ל. כולל כל ...
מתי אפשר לבטל צוואה?
עורכי  הדין  ורד  כהן  ורענן  בר – און,  שותפים  במשרד בר – און ,  כהן ,  עורכי ...
כסאות נדנדה – מתנה מושלמת למשפחה...
כסאות נדנדה הופיעו לראושנה לפחות ממשה שידוע בשנת 1878 במילון אוקספורד, ומאז רב הנגריות באנלגיה התחילו ...
איך להוריד אחוזי שומן
איך להוריד אחוזי שומן
איך להוריד אחוזי שומן ציון המאמר: 4.34/5 441 הצבעות מה זה "אחוז שומן", ומהי
שמלות ערב לנערות
שמלות ערב לנערות
שמלות ערב לנערות ציון המאמר: 4.35/5 438 הצבעות גיל ההתבגרות זוהי התקופה היפה והזוהרת
שמלות ערב להשכרה
שמלות ערב להשכרה
שמלות ערב להשכרה ציון המאמר: 4.35/5 437 הצבעות כאשר אתן צריכות לחפש שמלה אשר
שמלות כלה וערב לחתונה
שמלות כלה וערב לחתונה
שמלות כלה וערב לחתונה ציון המאמר: 4.35/5 437 הצבעות שמלות ערב לחתונה זו בד"כ אחת מהחלטות שגורמות לנשים הרבה התלבטויות
טיפול זוגי לזוגות צעירים
טיפול זוגי לזוגות צעירים
טיפול זוגי לזוגות צעירים ציון המאמר: 4.35/5 438 הצבעות ככל הנראה כיום, השאלה בטיפול זוגי לזוגות צעירים אינה השאלה "זה
  • מאמרים דומים
  • מאמרים נוספים של mypartners
  • אודות mypartners
  • מידע נוסף

מאמרים נוספים של mypartners

אודות mypartners

לא סופק מידע נוסף.

מידע נוסף

מאמר זה נכתב באתר רובו - תכנים שגולשים כותבים. באפשרותך למצוא מאמרים דומים בתוך קטגוריית בנייה ושיפוצים ו בנקים ו דיאטה ו חוק ומשפט ו כללי ו סיכומים ו עיצוב פנים ו עסקים ו פוליטיקה ו שיווק ומכירות או על ידי צפייה בכרטיס המחבר . אם יש לך הערות, הארות באפשרותך לפנות למחבר המאמר [ mypartners ] באמצעות דוא"ל annakats14435@gmail.com
שם הכותב:
סה"כ כתב: [ 97 ] מאמרים
שווה קריאה
סרטי מתיחות
סרטי מתיחות
סרטי מתיחות ציון המאמר: 4.59/5 415 הצבעות בשנת 1978 נהרו 750 אלף ישראלים לראות את "ישראלים מצחיקים"
קרמבו
קרמבו
קרמבו ציון המאמר: 4.59/5 415 הצבעות בוא נהרוג כמה אגדות: הקרמבו לא פותח בישראל, לא גדל פה
מוזיקת הטראנס
מוזיקת הטראנס
מוזיקת הטראנס ציון המאמר: 4.59/5 415 הצבעות איך אומרים "קרחנה" באנגלית? יש איזה ביטוי חמוד – "גואינג
מכונית סובארו
מכונית סובארו
מכונית סובארו ציון המאמר: 4.59/5 419 הצבעות בשנות ה-80 לכל ישראלי שני הייתה סובארו. כולם אומרו שזה
תרבות הצריכה בישראל
תרבות הצריכה בישראל
תרבות הצריכה בישראל ציון המאמר: 4.59/5 414 הצבעות תרבות הצריכה של רבים מאיתנו לא נובעת מצורך אמיתי

ניווט מהיר

מדורים

הכי נצפה

רובו

RSS RSS | כל הזכויות שמורות רובו תכנים שגולשים כותבים | מאמרים 2017-2011 © תוכן הכותבים מופץ ברשיון Creative Commons