סה"כ פורסמו: 7357 מאמרים
שם משתמש: סיסמה:
זכור אותי
שכחת סיסמה? | הרשמה
14/06/2024 | 09:03

בגידות בזוגיות

גרסה להדפסה
דרג מאמר זה

הזוגיות של חייה הנישואים היא מונוגמית, כלומר בין שני בני הזוג בלבד, או שאולי כך הורגלנו וזו הנורמה אליה כיוונו את האנושות העולמית באלפי השנים האחרונות. אולם מתברר כי כנראה זוהי הנורמה רק על הנייר לאחר שמחקרים מגלים כי 85% מבני האדם, גברים ונשים בגדו או בוגדים במהלך חייהם ואורח חיים מונוגמי הוא בגדר המלצה עבורם.


אתרים מרוויחים מאורח החיים הזה מאות אלפי דולרים בכל יום. החברה מציעה ל-26 מיליון משתמשים ב-15 מדינות, ישנם אתרי אינטרנט ל הכרויות מהוות נקודת מפגש בין בני זוג נשואים למטרת יחסי מין עם אנשים אחרים.


בחודש שעבר החברה הגיעה גם לישראל וחנכה אתר בעברית. במהלך החודש הגיעו לבקר באתר מעל מיליון וחצי ישראלים וכ-120 אלף גם נרשמו לשירות בתשלום. מתוך המשתמשים הרשומים בתשלום 66% הם גברים והיתר נשים.

בעליו של אתר בגידות הבין את הפוטנציאל הגלום באורח החיים המתנהל מחוץ למסגרות הנישואין של השחקנים שהיו חתומים אצלו, והחליט לנצל אותו לרווחים, מה שהוכח כהצלחה.

אז מה מביא אנשים לבגוד בבן זוגם לתא המשפחתי? חוקרים טוענים כי בני האדם קרובים לשימפנזים מבחינת הD.N.A - מה שמלמד גם על קרבה התנהגותית ובאותה מידה בה אותם שימפנזים מנהלים מערכות יחסים מיניות עם מספר מבני מינם כך גם בני האדם חפצים בדבר.

חוקרים נוספים טוענים כי מוסד הנישואים, על חוקי המונוגמיה הם פרי המצאה של אלפי השנים האחרונות בלבד וכי בעברנו הרחוק, עוד בתור שבטים, יחסי המין לא היו שמורים בין בני זוג אלא ברמה הקהילתית. כך או כך, ההתעניינות העצומה של הישראלים ביחסי מין מחוץ לנישואים, מלמדת כי כנראה לא הכל נמצא מעל לפני השטח. בגידות בנישואים

 


לפעמים בגידה היא רק תירוץ


אחד מכור לסקס, אחת רוצה נקמה ויש שפשוט מבקשים נחמה; נושא הבגידות מעסיק כל זוג ותיק וטרי. מדוע בני זוג מנהלים רומן מחוץ לנישואין ומתי סטוץ עלול להוביל לגירושים? הספר "דפוסים של בגידה" מחלק את הבגידות לחמישה סוגים ומגלה איך יסתיים כל תרחיש.


בגידות בחיי הנישואין הם נושא סוער, מסעיר, מרתק, מפחיד. לעתים היינו מעדיפים להתעלם ממנו, ויחד עם זאת אנו נמשכים אליו ומסתקרנים ממנו.

רומן מחוץ לנישואים לא בהכרח מביא לפירוק החבילה. לעיתים קרובות דווקא ההיפך מכך: זוהי הזדמנות שיכולה להוות קרש קפיצה לשיפור קשר הזוגי, כמובן לאחר בדיקה כואבת ומטלטלת של הנישואים.

לרוב, כשאחד מבני הזוג מגלה שהוא נבגד, התגובה האימפולסיבית מובילה לגירושים מידיים. חלק מזה נובע מהבהלה שהבגידה מעוררת ומכך שאנשים אינם יודעים כיצד להתמודד נכון איתה.

אמילי בראון, מחברת הספר "דפוסים של בגידה", מחלקת את הבגידות לחמישה סוגים עיקריים. החלוקה מבוססת על ההנחה שלכל בגידה יש איזה שהוא תפקיד, שהיא לא התרחשה במקרה, גם אם האדם הבוגד לא התכוון לכך. לפי התיאוריה הזו גם הבוגד וגם הנבגד שותפים להם באופן שווה.


 1. בגידה כנקמה


  יש זוגות שנמנעים מקונפליקטים משום שהם חונכו להיות ילדים טובים ולא להביע רגשות שליליים. בלי לשים לב הם צוברים תסכולים רבים, אבל לא יכולים לבטא את התסכולים הללו. התסכולים יוצרים מתח רב וחוסר שביעות רצון גדולים בנישואים, אשר מוצאים את פורקנם בקשר מהצד. כך גם יש "נקמה" בבן הזוג השני וכן פיצוי משום שהרומן מספק צרכים רבים שאינם מסופקים בזוגיות.


  בחדר הטיפולים בודקים את האופן שבו זוגות רבים, כיצד הם מעבירים חוסר שביעות רצון ומגלים שבעצם אף פעם אף אחד מהם לא אמר באופן מפורש וישיר מה חשוב לו, אלא רק רמז.

  התופעה אופיינית לזוגות צעירים הנשואים פחות מ-6 שנים. אצל זוגות אלה נראה התנהלות שונה: הם רבים כל הזמן, כמעט על כל דבר, והמריבות הללו בעצם מונעות מהם להגיע למצבים של קירבה ואינטימיות.
 2. רומן נגד קירבה


  אנשים אשר קירבה נותנת להם תחושה בליעה, מרגישים חנוקים וחפצים להתרחק מבחינה נפשית, עשויים לפתח רומן. זוהי דרכם להישמר מאינטימיות גדולה מדי. כדי להימנע מקרבה הם ייצרו חוסר שביעות רצון בתחום מסוים, ובעקבות כך הקונפליקטים והמריבות ירחיקו מהם בלאו הכי את אותה קירבה ממנה הם מנסים להתחמק.


  ההתאהבות מחוץ לנישואים מספקת את צרכי האינטימיות שמעבר לקשר הקיים וכמובן שקשר כזה מספק אינטימיות מוגבלת, כי ההיסחפות הרגשית הזו היא קלה יותר מאשר קשר של קירבה המבוסס על היכרות ממושכת ודיאלוג אמיתי.

  זוגות כאלה שיגיעו לטיפול, אם לא ימהרו להתגרש, יש סיכוי כי ייצאו מחוזקים בקשר הזוגי שלהם: התגברות רגשית על הבגידה, בירור מעמיק של הקשר שלהם, של הדפוסים שהביאו את הקשר לתקיעות, בירור אלו דפוסים כן עובדים ביניהם ובניית חוזה נישואים מודע ומחודש יביא אותם לתובנות שלא היו מנת חלקם ולקשר יותר מספק.
 3. התמכרות למין


  בגידות כאלה כמעט לא מוצאים. זוגות כאלה כמעט ולא יגיעו לטיפול משום שהדבר מחייב קודם כל שבן הזוג הבוגד יכיר בהתנהלות שלו כהתמכרות ורק אחר כך יסכים להגיע לטיפול זוגי.


  ההתנהלות של הבוגד אינה קשורה לאפיונים ולחסכים בקשר הנישואים אלא לבעיות אישיות אשר באות לידי ביטוי בכיבוש כמה שיותר נשים. התופעה נרשמת בעיקר אצל גברים.
 4. הקן המתרוקן


  רומן נפוץ אצל זוגות הנשואים יותר מ-20 שנה ומתרחש כאשר הילדים עוזבים את הבית. יציאתם אל החיים והתפרצות מיניותם מביאה את הוריהם לרצות ולחוות שוב התרגשות נעורים, ומביאה אותם לבדוק האם הם רוצים להמשיך בזוגיות הקיימת אשר בדרך כלל די ריקה מתוכן זוגי, שכן זוג כזה מקדש את ערך המשפחתיות על פני ערך הזוגיות. זוג כזה הקדיש את כל חייו והתנהלותו למען המשפחה וקידומה, וכשמגיע מצב של עזיבת הקן, הזוג הבוגר נמצא מול זוגיות ריקה מתוכן.


  הבוגד חש רגשות אשמה איומים באשר לנאמנותו למשפחתו מול נאמנותו לצרכיו האישיים. כאשר בגידות כאלה מגיעות לחדר הטיפולים, אחרי הבירור והבדיקה הכואבים של הקשר, הנישואים בדרך כלל מתפרקים.
 5. כרטיס יציאה מהנישואים


  בגידות כאלה קשה יותר לאפיין. הן מתרחשות אצל זוגות צעירים וותיקים כאחד, כאשר הרומן מהווה בקשה לצאת מהנישואים. רומן כזה מסיים לעיתים את הנישואים בלי בדיקה אמיתית ועמוקה האם ניתן להציל את הקשר.


  בכל מקרה, תמיד גילוי של בגידה הוא אירוע עוצמתי ביותר, מזעזע את אמות הסיפים של הנישואים והמשפחה, מביא לתחושות של התרסקות אצל הנבגד, תחושות של השפלה, חוסר ערך עצמי, דימוי עצמי נמוך, ייחוס אשמה, דיכאון, רגשות נקם, כעס עצום ועוד.

  ניתן לשקם קשר לאחר בגידה, אולם על הזוג לעשות מאמצים גדולים וכנים מאוד, ולעיתים לא ניתן לעשות זאת ללא עזרה מקצועית.

תגיות:

טעימות לתינוקות ומזונות משלימים...
שנת החיים הראשונה של הקטנטנים היא שנה של גדילה מואצת ושינויים מהותיים מבחינת הצרכים התזונתיים. בשנה ...
אתרי הכרויות – מה לעשות כדי להצליח...
אתרי הכרויות עובדים אם אנשים בסופו של דבר. בשביל שהבחורה תתעניין בך צריך להשקיע ברושם הראשוני ...
כיצד לעזור לגוף האישה במצב של סימפיזיולי...
וכיצד יוגה בדגש יציבה נכונה יכולה לסייע לנשים הסובלות מהתופעה? בעת תרגול יוגה או כל פעילות גופנית ...
איך להוריד אחוזי שומן
איך להוריד אחוזי שומן
איך להוריד אחוזי שומן ציון המאמר: 4.34/5 441 הצבעות מה זה "אחוז שומן", ומהי
שמלות ערב לנערות
שמלות ערב לנערות
שמלות ערב לנערות ציון המאמר: 4.35/5 438 הצבעות גיל ההתבגרות זוהי התקופה היפה והזוהרת
שמלות ערב להשכרה
שמלות ערב להשכרה
שמלות ערב להשכרה ציון המאמר: 4.35/5 437 הצבעות כאשר אתן צריכות לחפש שמלה אשר
שמלות כלה וערב לחתונה
שמלות כלה וערב לחתונה
שמלות כלה וערב לחתונה ציון המאמר: 4.35/5 437 הצבעות שמלות ערב לחתונה זו בד"כ אחת מהחלטות שגורמות לנשים הרבה התלבטויות
טיפול זוגי לזוגות צעירים
טיפול זוגי לזוגות צעירים
טיפול זוגי לזוגות צעירים ציון המאמר: 4.35/5 438 הצבעות ככל הנראה כיום, השאלה בטיפול זוגי לזוגות צעירים אינה השאלה "זה
 • מאמרים דומים
 • מאמרים נוספים של mypartners
 • אודות mypartners
 • מידע נוסף

מאמרים נוספים של mypartners

אודות mypartners

לא סופק מידע נוסף.

מידע נוסף

מאמר זה נכתב באתר רובו - תכנים שגולשים כותבים. באפשרותך למצוא מאמרים דומים בתוך קטגוריית זוגיות ואהבה או על ידי צפייה בכרטיס המחבר . אם יש לך הערות, הארות באפשרותך לפנות למחבר המאמר [ mypartners ] באמצעות דוא"ל annakats14435@gmail.com
שם הכותב:
סה"כ כתב: [ 97 ] מאמרים
שווה קריאה
סרטי מתיחות
סרטי מתיחות
סרטי מתיחות ציון המאמר: 4.59/5 415 הצבעות בשנת 1978 נהרו 750 אלף ישראלים לראות את "ישראלים מצחיקים"
קרמבו
קרמבו
קרמבו ציון המאמר: 4.59/5 415 הצבעות בוא נהרוג כמה אגדות: הקרמבו לא פותח בישראל, לא גדל פה
מוזיקת הטראנס
מוזיקת הטראנס
מוזיקת הטראנס ציון המאמר: 4.59/5 415 הצבעות איך אומרים "קרחנה" באנגלית? יש איזה ביטוי חמוד – "גואינג
מכונית סובארו
מכונית סובארו
מכונית סובארו ציון המאמר: 4.59/5 419 הצבעות בשנות ה-80 לכל ישראלי שני הייתה סובארו. כולם אומרו שזה
תרבות הצריכה בישראל
תרבות הצריכה בישראל
תרבות הצריכה בישראל ציון המאמר: 4.59/5 414 הצבעות תרבות הצריכה של רבים מאיתנו לא נובעת מצורך אמיתי

ניווט מהיר

מדורים

הכי נצפה

רובו

RSS RSS | כל הזכויות שמורות רובו תכנים שגולשים כותבים | מאמרים 2017-2011 © תוכן הכותבים מופץ ברשיון Creative Commons